EDGE SERTİFİKASININ MALİYETİ

EDGE sertifikasının maliyetleri zorunlu ve talebe bağlı olarak ikiye ayrılmaktadır. Her iki maliyet ile ilgili bilgiler aşağıda detaylandırılmıştır.

Zorunlu Maliyetler

EDGE sertifikasının alınması için 2 farklı ücret ödenmesi zorunluluktur:

  1. EDGE sertifika ücreti
  2. EDGE denetçi ücreti

EDGE sertifika ücreti GBCI tarafından belirtilmektedir ve hiçbir kurumun ücretlerde değişiklik yapma hakkı bulunmamaktadır. Tüm ülkeler için USD para birimi ile belirtilen ücretler projenin kapalı otopark alanı haricindeki kapalı kullanım alanına göre hesaplanmaktadır.

EDGE denetçi ücreti; projeye göre denetçi tarafından tekliflendirilmektedir.

Sizin için hazırladığımız EDGE kayıt ve değerlendirme ücret hesap tablosu ile hızlıca EDGE sertifikasının projenize maliyetini bulabilirsiniz.

GBCI tarafından belirlenen ücretlere buradaki linkten ulaşılabilmektedir. Aşağıda bir örneği verilen tabloda, bina tipine göre belirlenen sertifika türü, proje alanına göre değişen birim alan ücreti, proje konuma göre değişen döviz kuru ve değerlendirme türü seçeneğine göre değişen ücretler için farklı ücret kombinasyonları yer almaktadır. Yeni binalar için yukarıdaki butondan kolaylıkla hesaplama yapabilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

- EDGE SERTİFİKASININ MALİYETİ

Talebe Bağlı Maliyetler

EDGE sertifikasının alınabilmesi için talebe bağlı maliyetler 2 alt başlıkta yer almaktadır:

1- Danışmanlık Bedeli

Bu bedel EDGE danışmanlık hizmeti alınacak firmalara göre değişmekte olup, EDGE sertifikası için danışman zorunluluğu bulunmamaktadır.

Projeniz için EDGE danışmanlık teklifi almak isterseniz teklif formumuzu doldurmanız yeterli.

2- Çevre Dostu Bina Maliyeti

EDGE gönüllülük esasına dayalı yeşil bina derecelendirme sistemidir. Sertifikaya ilişkin çalışmalar birçok konuda ek maliyet oluşturabildiği gibi maliyet tasarrufunda bulunulması da söz konusudur.

EDGE sertifikası sayfamızdan da ulaşabileceğiniz üzere, 3 farklı sertifika seviyesi bulunmaktadır. Sertifika seviyelerinde belirtilen gerekliliklerin sağlanabilmesi için gerekli çalışmalar bazı durumlarda maliyet oluşturabilmektedir.

EDGE danışmanı olarak maliyet etkin çalışmalar yapıyor, hedeflenen sertifikaya ek maliyetsiz ulaşmak için hizmet veriyoruz.

GBCI* – Yeşil İş Sertifikalandırma Kurumu: Birçok yeşil bina sertifikasının değerlendirmesini yapan tarafsız ve kar amacı gütmeyen kuruluş

- LEED SERTİFİKASININ MALİYETİ